Виробництво тротуарної плитки

Уточнить цену:Виробництво тротуарної плитки – процес не надто складний, але вимагає наявності хорошої техніки і витратних матеріалів, особливо, якщо мова йде про великих виробництвах. У цій статті ми докладніше розповімо про те, які верстати необхідні для випуску мелкоштучной будівельної продукції, а також докладніше зупинимося на процесі виготовлення продукції.

Основні способи виробництва плитки

Сьогодні виготовляють тротуарну плитку трьома методами:

1. Вібропресуванням.

 • У прес-форму заливається бетонний розчин;
 • За рахунок пуансона суміш ущільнюється до потрібного показника;
 • Матриця і пуансон піднімаються, і на поверхні станини залишається готовий виріб;
 • Потім необхідна сушка за допомогою спеціальної камери або в природних умовах.


2. Гіперпресування.

 • У матрицю гіперпрессовального верстата заливається технічна суміш;
 • Виріб формується за рахунок величезного тиску, яке створюють станина і пуансон;
 • Після розбіжності запчастин, на поверхні залишається плитка.


3. Вібролиттям.

 • Рідкий бетонний розчин заливається в матрицю;
 • Вибростол починає вібрувати, закінчуючи цикл після освіти білястої рідини на поверхні суміші;
 • Форму з виробами перекидають на стелажі для подальшої просушки і обережно піднімають;
 • Продукція сушиться близько місяця.

Перші два варіанти вважаються найбільш оптимальними для виготовлення будівельних елементів. Але саме виробництво пресованої тротуарної плитки вважається найбільш рентабельним. Вібролиття – це самий бюджетний варіант. Підходить для самостійного випуску виробів, а не для бізнесу.

Яке обладнання потрібно для виробництва мелкоштучной будівельної продукції?

Як було сказано вище, тротуарну плитку краще проводити методом вібропресування. Тому вам в першу чергу потрібні якісні вібропреси. Вони діляться на наступні категорії:

 • За типом мобільності: стаціонарні та мобільні;
 • За типом управління: система «автомат», напівавтоматичні та ручного типу;
 • За типом виробничого циклу: найшвидші машини справляються з партією за 20-25 секунд, середні – до 40 секунд, бюджетні – до хвилини.

Якщо у вас невеликий цех, то стаціонарне або мобільне обладнання з середніми показниками потужності, яке завершує свій цикл максимум за 60 секунд – цілком вас влаштує. По-перше, такий агрегат буде споживати менше енергії, що дасть вам можливість заощадити. По-друге, його швидкості та потужності цілком вистачить, щоб справлятися з невеликими партіями продукції. А ось якщо у вас досить масштабне виробництво тротуарної плитки, то вам необхідний напівавтоматичний вибропресс або повністю автоматизована виробнича лінія.Також варто подбати і про допоміжному обладнанні:

 • бетонозмішувачах;
 • Камері для просушки готової продукції;
 • транспортерах;
 • Прес-формах різного типу.

Більшість агрегатів можна замовити в нашій компанії «Васт-Сервіс +». Ціна пристроїв буде залежати від їх типу і технічних показників, тому зв’яжіться з нашими менеджерами для обговорення подробиць співробітництва. Наші інженери також можуть розробити для вас рентабельні агрегати за індивідуальним замовленням.

Производство тротуарной плитки — ВАСТ-СЕРВИС+

Технологія приготування бетонного розчину

Для приготування робочої суміші дотримуйтесь наступної формули:

 • 23% від загального обсягу становить білий цемент;
 • 20% – просіяний пісок дрібної фракції;
 • 57% – щебінь також дрібнофракційний;
 • 40% від загального обсягу сухих складових – вода (36 градусів С);
 • 0,7 літра на метр квадратний – фарбувальний пігмент;
 • 0,5% від загального обсягу розчину – пластифікатор;
 • 90 г на один метр квадратний – диспергатор для забезпечення високого рівня морозостійкості.

Для того, щоб визначитися, які кошти краще вибрати, пройдіться по рейтингах виробників, чия продукція представлена ​​в будівельних магазинах вашого міста. Або попросіть консультанта порекомендувати вам підходящий варіант.

Спочатку необхідно замішати пісок і цемент, додавши туди пластифікатор. Потім додається щебінь, і в останню чергу заливається вода. Диспергатор і пігмент спершу розлучаються в рідини, а вже потім вливаються в розчин.

Консистенція повинна бути щільною, але не дуже густий. Найкраще змішувати інгредієнти в бетономішалці, щоб отримати оптимальний результат. Але, якщо немає, то можна використовувати будівельний міксер.

Заливка технічного розчину в форми вибропресса

У матрицю заливається бетонний розчин. Пуансон починає рух вниз і під великим тиском вдавлює суміш, віджимаючи зайву вологу і максимально ущільнюючи її. Одночасно з пресом запускається вібрація вібростола. Це необхідно, щоб розчин став більш однорідний і щільний. Від цього залежить якість і показники зносостійкості готового виробу.

Після закінчення робочого циклу (у кожної моделі верстата свій показник) пуансон і прес-форма піднімаються, залишаючи продукцію на піддоні або на поверхні. Перший варіант кращий, тому що плитку легше транспортувати на місце сушіння.

Виготовлення тротуарної плитки методом вібропресування вважається найбільш рентабельним і популярним. По-перше, продукція відрізняється хорошими технічними показниками. Такий плиткою можна укладати навіть міські вулиці, так як вона прекрасно справляється з високими навантаженнями. По-друге, виробники, в тому числі і наша компанія «Васт-Сервіс +», пропонують велике розмаїття верстатів з різним ступенем автоматизації, показниками потужності і продуктивності. По-третє, крім плитки, агрегати можуть випускати різні види і інший мелкоштучной будівельної продукції.

Процес сушки будівельної продукції

Не можна відразу ж виймати готовий виріб з форми. Його необхідно для початку просушити, інакше ви просто зіпсуєте всю партію. Цей процес може бути:

У природних умовах. Головна перевага – самий бюджетний варіант.Недоліки: не завжди є відповідні умови для просушування, та й часу це займає досить багато;
За допомогою пропарювальної камери. Переваги: ​​продукція добре просушується і має оптимальну міцність. Недоліки: ціна обладнання;
За рахунок інфрачервоних термічних матів. Переваги: ​​порівняно низька вартість пристрою, плитка добре прослуховується. Недоліки: необхідно місце для установки матів, процес займає більше часу, якщо велика партія продукції, то потрібно велика кількість агрегатів.

Який варіант вибрати вам, залежить від потреб виробництва. Звичайно, великі підприємства набувають кілька пропарювальних камер, які зручніше в експлуатації і набагато швидше завершують цикл просушування. Для цехів, що спеціалізуються на невеликих партіях, цілком підійдуть термічні мати. А, якщо ви займаєтеся виробництвом плитки для себе, то можна сушити і на вулиці або в спеціально відведеному приміщенні. Температурний режим повинен бути в межах 18-20. ВАЖЛИВО: відсутність вогкості.

Як правильно діставати плитку з форм?

Вироби після просушування ще досить «чутливі», тому їх легко деформувати. Тому обережно перевертаємо форми на м’яку поверхню. Після плитку необхідно остаточно досушити, і вона готова до експлуатації. Це приблизно займає від однієї до чотирьох тижнів в залежності від щільності і кількості штук в партії.

Висновок

Як бачите, виготовлення тротуарної плитки вібропресуванням є не дуже складним процесом, але досить копіткою. В першу чергу вам необхідно подбати про якісне обладнанні, якщо ви хочете займатися цим професійно. Для кустарних способів підійдуть саморобні пристрої, які дозволяють випускати продукцію методом вібролиття. Це прекрасний варіант, якщо вам потрібна плитка для садових доріжок або декоративних композицій на ділянці. В інших випадках економити на агрегатах не варто. А підбирати модель необхідно в залежності від масштабів вашого виробництва.

Ще один варіант – це тротуарна плитка від виробника «Васт-Сервіс+». Ми пропонуємо якісні будівельні матеріали тому, якщо ваша фірма займається благоустроєм міських доріг, то наша продукція буде вельми до речі. Зв’яжіться з нашими менеджерами за контактними телефонами, і ми розповімо подробиці співпраці.

Уточнить цену: