Футбол відкриває двері у майбутнє – в спеціалізованому інтернаті №3 створено дитячу команду

У Миколаєві дитяча футбольна школа Galaxy та ТМ VAST об’єднали зусилля і створили   футбольну команду з вихованців спеціалізованої загальноосвітньої школи-інтернату №3. Тренування, які проходять у спортивній залі навчального закладу, можуть відвідувати усі бажаючі учні. Займається з дітьми тренер Galaxy Дмитро Ротко, який одразу знайшов спільну мову з ними, тому хлопці із задоволенням біжать на кожне тренування.

Вже цієї п’ятниці, 18 лютого, команда, назва якої, до речі, Vast unior, проведе свій перший матч на чемпіонаті області з футзалу. Тренер хлопців зазначає, що часу на підготовку команди до змагань було вкрай мало, діти займаються лише три тижні. Тим паче, що спортивна зала в інтернаті дуже маленька і всіх необхідних вправ дати неможливо. Однак вибору у команди немає, тому будуть вчитися в ході чемпіонату за рахунок ігор. Футболісти серед цих дітей є, зазначає Дмитро, але далеко не всі. Основний мінус у тому, що діти різного віку, від 8 до 13 років. Команда буде брати участь у чемпіонаті поза конкурсом у групі 2011-2012 рр.н.

Директор ТМ VAST та президент ФК VAST Станіслав Тепляк розповів про ідею та мету створення команди:

«Ініціатором ідеї створення команди із вихованців інтернату була директорка Galaxy Марія Крачковська. Вона запропонувала, а я підтримав. Я завжди за благодійність, до чого і закликаю усіх, хто має можливість, допомагати іншим. Кінцева мета цього проекту – своїм прикладом надихнути інших бізнесменів допомагати дітям, підтримувати спорт у місті. Особливих задач перед командою зараз ми не ставимо, головне, щоб вони мали змогу займатися та грати у футбол. А допомагати цим дітям буду, поки матиму таку можливість».

Допомога з боку Станіслава Тепляка не лише матеріальна, а і моральна. Він по можливості відвідуватиме ігри команди, ворота ж новоствореного колективу буде захищати його син Влад, який займається у Galaxy. Юним футболістам буде придбана уся необхідна форма та екіпіровка, також для тренувань вже передані наставнику команди  інвентар та м’ячі. Президент ФК VAST пообіцяв, що найталановитіші та старанні гравці цієї команди будуть мати усі шанси у майбутньому потрапити до складу ФК VAST.

Педагог-організатор інтернату Олена Жура розповіла, що фізично усі діти, які займаються у команді, здорові, лише мають діагноз легкої розумової відсталості. Після завершення навчання в інтернаті у цих дітей не великий вибір закладів, де вони зможуть здобути собі професію – у Миколаєві лише три таких училища. Професії можуть бути лише такими, де вся робота доводиться до автоматизму. Тому можливість проявити себе у футболі та обрати інше майбутнє відкриває перед цими дітьми нові двері.

Share your thoughts

×